הדרך האפקטיבית ללמוד לפיננסית א׳

schlüssel zum erfolgכשיוצא לי לדבר עם סטודנטים שעברו את פיננסית א׳ בהצלחה אני נוהג לשאול אותם 2 שאלות.

השאלה הראשונה שאני שואל אותם היא מה לדעתם תרם להם הכי הרבה בהכנה לבחינה. אני תמיד מקבל את אותה התשובה - תרגול בחינות מועצה משנים קודמות.

השאלה השניה שאני שואל אותם היא למה הם חושבים שזה הדבר שהכי עזר להם. בשלב הזה אני כבר לא מקבל תשובה אחת חד-משמעית, אבל כל התשובות חוזרות על עצמן בסופו של דבר וניתן לסכם אותן כך:

  1. המעבר על הבחינות משנים קודמות עוזר להכיר את מבנה הבחינה, סוג וסגנון השאלות הנפוצות, מבנה התשובות, איזה טכניקות פתרון חוזרות על עצמן, איזה נושאים נשאלים הכי הרבה וכו׳.
  2. התרגול של הבחינות משפר את ההבנה הכי מהר, צריך לעשות קודם חזרה על החומר התיאורטי, אין ספק, אבל רק בתרגול של השאלות מבינים אם באמת מבינים. אם גם עושים תחקיר מעמיק אחרי כל שאלה או מקבץ שאלות ועוברים על הפתרון הנכון, ההבנה של החומר משתפרת דרמטית. הוא פשוט שוקע טוב יותר במוח ברגע שמתרגלים.
  3. סימולציה לדבר האמיתי - בסוף לא משנה כמה סיכומים תקרא, או כמה תרגילים מהמחברות של התואר תתרגל, בסופו של דבר הדבר האמיתי זה 40 שאלות אמריקאיות לא פשוטות ולכן הדבר הכי קרוב שיכול לדמות את זה זה בחינות משנים קודמות, במיוחד אם פותרים מבחן אחד או שניים עם זמנים.

הטעות הנפוצה של סטודנטים שניגשים לבחינה בפעם הראשונה ולפעמים גם בפעם השניה והשלישית היא שהם מנסים ללמוד לבחינה הזו כמו שהם למדו בתואר: קודם כל קוראים את הסיכום, אחר כך פותרים את כל השאלות מהחוברת תרגילים, ורק בסוף מגיעים לפתור מבחנים משנים קודמות בשבוע-שבועיים האחרונים לפני הבחינה, כשאת הבחינות האחרונות הם שומרים ליום יומיים האחרונים כ״חזרה גנרלית״.

זו טעות קטלנית שעלתה ללא מעט סטודנטים בנכשל, וחבל.

הדרך האפקטיבית ביותר ללמוד לפיננסית א׳ כוללת נוסחה כמעט הפוכה לחלוטין מאיך שלומדים בתואר.

חשוב מאוד להתחיל לתרגל בחינות מועצה משנים קודמות בשלב מוקדם ככל האפשר של הלמידה, ולפתור שאלות גם מהמועדים האחרונים שהם היותר מייצגים ובשום פנים ואופן לא לחכות לשבועות או הימים האחרונים, כיוון שמה שקורה זה שזה מכניס ללחץ אם לא מבינים משהו וכבר לא נשאר מספיק זמן ללמוד או להטמיע את הפינות החדשות.

למעשה הדרך האפקטיבית ביותר היא לבחור נושא ליבה שחוזר על עצמו בכל בחינה, לקרוא את הסיכום פעם אחת כדי לרענן את הזיכרון או ללמוד פינות שלא הכרת קודם לכן, ומיד לגשת לתרגל מספר שאלות מבחינות מועצה (כמה שאלות מהבחינות האחרונות, כמה מהבחינות היותר ישנות וכמה מהאמצע).

לאחר מכן לעבור לנושא הבא וכן הלאה. צעד אחר צעד, בצורה שיטתית תכסה את כל הנושאים החשובים ותגיע לרמת הבנה גבוהה מספיק בשביל לעבור את הבחינה הזו אחת ולתמיד.

ללמוד לפיננסית א׳, זה קצת כמו ללמוד לרכב על אופניים. אתה לעולם לא תצליח לרכב על אופניים רק מקריאת ספרים על איך לרכב על אופניים. באיזשהו שלב תצטרך לעלות על האופניים ולנסות לרכב (;

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *