מועד סתיו 2017 – עדכונים לגבי המתכונת החדשה של הבחינה בפיננסית א ומסים א

מועד סתיו 2017
השינוי בפורמט הבחינה נדחה. מועד סתיו 2017 ייערך במתכונת זהה למועדים הקודמים.

עדכון לסטודנטים שניגשים לבחינת מועצת רואי חשבון בחשבונאות פיננסית א', מועד סתיו 2017.

תזכורת: במרץ 2017 פרסמה מועצת רואי חשבון הודעה לנבחנים לפיה הפורמט של הבחינה בפיננסית א' (וגם במסים א') הולך להשתנות מ-מועד סתיו 2017, כך שהבחינה תערך על בסיס מחשב במקום הפורמט הנוכחי שהיה נהוג עד כה - דפים ועט.

כשכתבנו על הפיילוט המתוכנן בפיננסית א' ובמסים א', אמרנו שהשינוי יהיה בעיקר בפורמט (בחינה על גבי מחשב, במקום דפים) ופחות ברמה הטכנית הנדרשת.

בשיחות עם המועצה הובהר שלא יהיה שינוי בחומר שנדרש לדעת לבחינה או במבנה הבחינה (פיננסית א' - בחינה אמריקאית, מסים א' - בחינה פתוחה).

ואולם, נראה שהמועצה עדיין לא מוכנה לפיילוט שהיא עצמה הכריזה עליו.

בשיחה שקיימנו עם המועצה השבוע הוסבר כי בסופו של דבר לא יהיה שינוי במבנה הבחינה של פיננסית א' לבחינה ממוחשבת כפי שנאמר בעבר. לפחות לא כרגע.

המשמעות לסטודנטים שניגשים לפיננסית א' במועד הקרוב, מועד סתיו 2017, ברורה - אין שינוי מהמתכונת הקיימת. 

יחד עם זאת, נראה שהפיילוט המתוכנן לא בוטל לחלוטין אלא רק נדחה בשלב זה, וסביר להניח שלקראת מועד אביב 2018 נקבל עדכונים נוספים לגבי השינויים הצפויים בבחינה.

הדחייה בפיילוט - טוב לי או רע לי?

ובכן, זה בעיקר תלוי איזה טיפוס אתה. מאחר ומדובר בבחינה קשה למעבר, אז שינוי בפורמט של הבחינה היה אולי מקל מעט על חלק מהאנשים ואולי לאחרים זה היה מוסיף עוד מימד של קושי.

בין אם מדובר על קשיים טכניים-טכנולוגיים, ובין אם לוחות זמנים צפופים במיוחד על רקע הבלאגן שהיה הקיץ עם הבחינה בפיננסית מתקדמת והלקחים שהופקו, נראה שהמועצה לא מרגישה מוכנה בשלב הזה לערוך את הפיילוט וכמובן שבמצב כזה עדיף לדחות את השינוי ולהגיע מוכנים יותר למועד הבא מאשר לעשות חצי עבודה.

‫2 תגובות על “מועד סתיו 2017 – עדכונים לגבי המתכונת החדשה של הבחינה בפיננסית א ומסים א”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *