3 דרכים בדוקות להכשיל את עצמך בפיננסית א'

3waystofailאם בחינת המועצה הבאה בפיננסית א' הולכת להיות ההתנסות הראשונה שלך עם החוויה המפוקפקת שנקראת בחינות מועצה, או לחילופין, אם כבר ניגשת כמה פעמים לבחינה הזו והחלטת שהפעם הזו הולכת להיות הפעם האחרונה, אתה באמת רוצה להמשיך לקרוא.

לא חסרות סיבות להכשל בפיננסית א' או אפילו בכל אחת מבחינות המועצה האחרות.

אבל האמת היא שלפיננסית א' יש כמה אלמנטים שהופכים אותה לבחינה די קשה למעבר ביחס לבחינות אחרות, ואם יש משהו שאתה ממש רוצה לעשות בבחינה הזו זה להמנע מ-3 טעוית פטאליות שיכולות להשאיר אותך חשוף לסיכון שלא תעבור.

קרא בתשומת לב את 3 הדרכים הבדוקות שעלולות להכשיל אותך בבחינה, ונסה להמנע מהן בכל מחיר.

ללמוד מחומר לא איכותי

רוב הסטודנטים שלומדים לבחינה הזו מסתמכים בעיקר על המחברות והסיכומים המיושנים שלהם מהתואר, אך למרבה הצער, הבעיה שבהרבה מקרים חומר הלימוד הזה לא מספיק איכותי.

למה הכוונה באיכותי? 2 דברים: החומר צריך להיות עדכני והוא צריך להיות מלא ומקיף.

במועדים האחרונים המועצה החליטה להעלות את הרמה ואחת הדרכים שלה לעשות את זה היא לשאול על נושאים ו/או תתי נושאים שלא תמיד מלמדים אותם באוניברסיטאות או במכללות במהלך התואר.

לכן, כשסטודנט רואה ברשימת הנושאים של המועצה "IAS12 - מסים על ההכנסה", הוא נזכר בנוסטלגיה מקורס פיננסית שהיה לו במוסד הלימודים בו עבר על הנושא הזה ונוצרת אצלו האשלייה שהוא כבר למד את הנושא בעבר ויש לו את כל מה שצריך במחברת.

הבעיה היא שכאמור מה שלמדת בתואר לא מכסה 100% מהנושאים ולא מכסה 100% מכל נושא.

כדי לוודא שאתה מכיר את כל הנושאים שצריך לדעת מומלץ לפתוח את התקנים (אתה רוצה לעבור או לא?) ולקרוא אותם. רק מתהליך הקריאה יתחילו לצוף אצלכם פערי ידע שאותם תצטרכו להשלים בהמשך.

דבר נוסף שכדאי לעשות זה להצטייד בחומר משנת ההשלמה שם מלמדים את כל הנושאים "מחדש" כולל מה שלומדים בתואר ולכן הסיכומים שם מקיפים ומלאים יותר בהשוואה למה שלמדת בתואר.

וכמו שהוסבר קודם לכן, כדי שהחומר יהיה איכותי הוא צריך להיות מקיף, אבל גם עדכני.

חשבונאות זה תחום דינמי, והתקנים משתנים כל הזמן. סעיפים מבוטלים וסעיפים חדשים נוספים במקומם. הקפידו לקרוא וללמוד מהתקנים ומהסיכומים העדכניים ביותר שתוכלו להשיג.

לא ללמוד את הנושאים לעומק

בארה"ב, נהוג לומר על בחינת ההסמכה בפיננסית (שהיא המקבילה מבחינת היקפה לפיננסית מתקדמת אצלנו) שהיא "קילומטר של חומר בעומק של סנטימטר".

הכוונה היא שצריך לדעת המון חומר ולהכיר המון נושאים וסוגיות חשבונאיות אבל זה לא הכרחי להתעמק ולהגיע לפינות הכי קטנות בכל נושא. זה נכון במיוחד בפיננסית מתקדמת שם הבחינה ברובה היא בחינה פתוחה.

כשיש שאלה פתוחה ואתה מכיר את הסכימה של הפתרון, אתה יודע איך לתפעל את השאלה, גם אם תתעלם לגמרי מכמה פינות "קשות", עדיין תקבל ניקוד על מה שכן עשית ועל הדברים הבסיסיים שכן הצלחת להגיע אליהם.

אני אומר שהבחינה בפיננסית א' היא "600 מטר בעומק של 10 סנטימטר".

למה?

משום שאמנם בפיננסית א' יש קצת פחות נושאים מפיננסית מתקדמת (בפיננסית מתקדמת יש את כל הנושאים בפיננסית א' + מספר נושאים נוספים), אבל פיננסית א' זו בחינה אמריקאית.

בבחינה אמריקאית אף אחד לא נותן לך ניקוד על הדרך או על המאמץ שהשקעת. בבחינה אמריקאית יש רק מה שסימנת. זה שחור או לבן. צדקת או טעית.

לכן, לא רק שלא כדאי לוותר על אף נושא מראש אלא שמומלץ לשבת ולהתעמק וכן להבין את כל הפינות הכי קטנות.

כי בסופו של דבר אם לא למדת איזו פינה שאומרת שצריך להוסיף לסכום כלשהו גם הוצאה זו או אחרת, זה לא משנה שאתה מכיר 95% מהתקן - אתה תטעה.

ושלא יהיה לך ספק שהמועצה במסגרת 5 התשובות שהיא שמה לך, תמקסם את מספר המכשולים כך שעל כל פינה שלא למדת - תשלם במזומן.

לא לתרגל מספיק בחינות משנים קודמות

באמת שאי אפשר להגזים כאן.

לתרגל בחינות משנים קודמות זה לא רק לעבור על כמה שיותר מבחנים (מטרה ראויה כשלעצמה), אלא גם לשבת ולהתעמק.

להתעמק בשאלות זה אומר לאחר פתרון של מבחן אחד לשבת ולעשות תחקיר יסודי. איפה טעית, איפה הימרת.

להתעמק זה גם להכיר את מבנה הבחינה, את סגנון השאלות (כמעט כל השאלות החישוביות בוחנות אם אתה מבין את ההשפעה של עסקה על הרווח/הפסד או על היתרה במאזן).

להתעמק במבחן זה גם לנסות להקדיש תשומת לב לתשובות, לסגנון המכשולים שהמועצה אוהבת לשים, לנתוני סרק.

להתעמק במבחנים זה גם לפתח לעצמך סדר עבודה בשאלות (מה חשוב יותר - קודם קוראים את כל הנתונים ורק אחר כך את השאלה או להפך?).

כבר הזכרנו שבפיננסית א' צריך לרדת לפרטים הקטנים? 😉

תגובה אחת על “3 דרכים בדוקות להכשיל את עצמך בפיננסית א'”

  1. אחרי שקראתי את הכתבה הזו ללא ספק אקרא גם כל כתבה אחרת רלוונטית באתר שלכם, הטיפים ענייניים ממוקדים ומאוד מסייעים לסטודנטים כמוני שאין להם מושג מאיפה להתחיל לארגן את הלמידה בצורה נכונה.
    תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *